Bazény akcia, výpredaj, lacné

Bazény (nadzemné bazény), dostupné v akcii so zľavou vo vybraných tuzemských e-shopoch, zakúpite už od 67,90 EUR (najlacnejším produktom je Bestway Fast Set 4,57 x 0,84 m 57313).
Zdroj:Heureka

Bazény s najvyššou zľavou

Zoznam produktov z kategórie bazény v akcii/výpredaji. Zoradené podľa výšky zľavy:

Sprievodca výberom

Mať vlastný bazén na záhrade je príjemný luxus, ktorý si v súčasnej dobe môže dovoliť prakticky každý. Ak si chcete dopriať možnosť kúpania kedykoľvek dostanete chuť a máte na záhrade voľný priestor, určite nad zaobstaraním bazéna neváhajte. Ak potrebujete poradiť s jeho výberom, potom ste tu správne!

Nadzemný alebo zapustený?

Hneď na začiatok pre vás máme jednú dilemu: je lepšie zvoliť bazén nadzemný alebo je ďaleko rozumnejšie investovať financie do bazénu zapusteného? Rozhodnutie je samozrejme len na vás, dobre zvážte, ktorá varianta je pre vás reálnejšia. Možno si zapustený bazén nemôžete dovoliť z finančných dôvodov, pretože čo si budeme nahovárať, nie je to najlacnejšie. Alebo si ho nemôžete zaobstarať, pretože naň nemáte na záhrade dostatok priestoru. Rozhodnutie určite neunáhlite, môže to byť rozhodnutie kľudne na celý život.

Rozdelenie nadzemných bazénov

Nadzemné bazény sú vďaka pestrej ponuke a nízkej obstarávacej cene najobľúbenejšou variantou. Nie sú síce tak odolné, môžu ale vydržať aj niekoľko rokov a ponúknuť vám vysoký komfort. Nadzemné bazény delíme do dvoch skupín:

  • nafukovacie bazény
  • bazény s pevnou konštrukciou

Nafukovacie bazény

Ak chcete mať bazén za pár minút pripravený na kúpanie a v ideálnom prípade zaň nechcete minúť nezmyselný balík peňazí, stavte na klasiku v podobe nafukovacieho bazéna. Tie sa na záhradách najčastejšie objavujú, obľúbené sú nielen pre ich nízku obstarávaciu cenu a rýchlosť, s ktorou sa dajú uviesť do prevádzky, ale aj pre skutočnosť, že môžete vyberať hneď z niekoľkých rozmerov a bazén tak dokonalo prispôsobiť svojim potrebám aj dispozíciám pozemku. U nafukovacích bazénov stačí nafúknuť golier, bazén sa následne sám postaví napustením vody.

Výhody:
  • nízka obstarávacia cena
  • ľahká inštalácia
  • absencia ostrých hrán
  • po sezóne ich jednoducho vyfúknete, zložíte a upracete
Nevýhody:
  • nie sú tak odolné
  • neslúžia k plávaniu, skôr k odpočinku, osvieženiu

Bazény s pevnou konštrukciou

Pokiaľ nechcete investovať peniaze do zapusteného bazéna, ale napriek tomu si chcete aspoň zaplávať, sú ideálnou voľbou bazény s pevnou konštrukciou. Tie sú zlatou strednou cestou a dokážu uspokojiť aj tých, ktorí sa chcú v bazéne osviežiť, ale aj tých, ktorí si prajú urobiť aspoň niekoľko temp.

Bazény sa líšia podľa typu konštrukcie, niektoré modely majú konštrukciu vyrobenú z plastu, iné z kovu. Určite ale rátajte s tým, že pred umiestnením tohto typu bazénu na konečné miesto bude potrebné minimálne zarovnať terén, aby sa nestalo, že na jednej strane vám bude voda z bazénu pretekať, zatiaľčo na strane druhej bude siahať do polovice.

Výhody:
  • rozumná obstarávacia cena
  • vyššia odolnosť
  • možnosť si v bazéne aj zaplávať
  • dlhšia životnosť
Nevýhody:
  • nutnosť aspoň čiastočnej stavebnej úpravy
  • náročnejšie na inštaláciu

Zapustené bazény vydržia celý život

Investíciou kľudne na celý život sú zapustené bazény, ktoré predstavujú náročnejšiu, avšak na druhú stranu dlhodobejšiu investíciu - keď sa nad tým zamyslíte z dlhodobého hľadiska, dospejete k názoru, že sa počiatočný vklad určite vyplatí. U zapustených bazénov sa logicky neobídete bez stavebných úprav, ktoré buď zvládnete sami, alebo si na pomoc môžete zavolať odborníkov. Určite je dobré zvážiť, či vaša záhrada zapustený bazén znesie, prípadne sa o tom poradiť s architektom.

Výhody:
  • dlhá životnosť
  • investícia na celý život
  • výber z niekoľkých materiálov (nerez, laminát, plast, železobetón atď.)
  • odolnosť voči mechanickému poškodeniu
  • vyšší estetický dojem
  • možnosť kúpať sa po celý rok, zastrešenie bazénu
Nevýhody:
  • náročná finančná investícia
  • zložitá inštalácia, nutné stavebné úpravy
  • náročnejšie na údržbu

Prehľad materiálov

Pre vašu predstavu máme prehľad najčastejších materiálov, ktoré sa používajú u zapustených bazénov.

Betón

Betón bol v minulosti veľmi využívaným materiálom, jeho nevýhodou je ale naozaj vysoká náročnosť pri inštalácií. V súčasnej dobe sa už betónové bazény pre ich prácnosť prakticky nepoužívajú. Ďalším mínusom bola skutočnosť, že sa nedali príliš opravovať a boli veľmi drahé.

Nerez

Nerezové bazény sú dominantou skôr verejných kúpalisk než českých záhrad, sú ale výnimky potvrdzujúce nepísané pravidlo. Nerezové bazény sú skvelé predovšetkým v ich prakticky neobmedzenej životnosti, mínusom je finančná náročnosť.

Laminát

Veľmi často používaným materiálom je laminát, ktorý ja môže pýšiť tým, že je bazén vyrobený z jedného kusu, nemá teda žiadne zvary a tým pádom vydrží ďaleko dlhšiu dobu. Výhodou je aj menej nákladné zabudovanie, horšie je to s obstarávacou cenou.

Aký tvar je najlepší?

Pokiaľ už máte jasno v type bazéna, prípadne o jeho materiáli, mali by ste pristúpiť k ďalšiemu dôležitému bodu - a tým je tvar bazéna. V tomto prípade záleží nielen na vašom vkuse, ale aj na dispozíciách záhrady a v neposlednom rade aj na vašich požiadavkoch, ktoré na bazén máte. Vyberať môžete z troch základných tvarov:

  • guľaté bazény
  • obdĺžnikové bazény
  • oválne bazény

Guľaté bazény vypadajú na pohľad moc pekne, ak chcete ale bazén využívať aj k plávaniu, radšej si kruhový tvar nevyberajte. Rovnako to platí v prípade, keď viete, že chcete bazén zastrešiť - kruhové bazény sa bohužiaľ zastrešujú pomerne zložito, je to nákladnejšie.

Oválne bazény už sľubujú možnosť si v nich príjemne zaplávať, na pohľad rovnako dokážu upútať svojím designom, ale opäť si dovolíme zmieniť ich zložitejšie zastrešenie - v tomto prípade totiž musíte rátať so zastrešením aj nevyužitých rohov, čo pre vás bude predstavovať peniaze naviac. Do tretice všetko dobré sú obdĺžnikové bazény, ktoré sú veľmi časté a je ich často vidieť. Ľahko ich zastrešíte, ideálne si v nich zaplávate a skvelo v nich cirkuluje voda.

Aká hĺbka je ideálna?

Čo sa týka ponuky na trhu, budete milo prekvapení, že určite je z čoho vyberať. Pokiaľ riešite hĺbku bazéna a pýtate sa, aká hĺbka je ideálna, odporúčame sa najskôr zamyslieť nad používateľmi, ktorí budú bazén používať.

Bazén môžete zaobstarať s hĺbkou v rozmedzí od 1 do 1,2 metra, v prípade bazénov pre deti je dobré zaobstarať model s hĺbkou maximálne 1 meter. Pokiaľ chcete do bazéna skákať, vystačíte si s hĺbkou 1,5 metra, ktorá je najčastejšia. Pamätajte, že čím väčšia hĺbka, tým pomalšie sa vám v bazéne ohreje voda. To ale neznamená, že bazény s malou hĺbkou nemajú svoje nevýhody, bohužiaľ sa v nich v prípade, ak podceníte filtráciu, voda pomerne rýchlo kazí.

Bazény najlacnejšie, zľava, akcia, výpredaj