Elektrické vŕtačky podľa výrobcu:
Elektrické vŕtačky Asist Elektrické vŕtačky Bosch Elektrické vŕtačky CNR Elektrické vŕtačky Dema Elektrické vŕtačky DWT Elektrické vŕtačky Einhell Elektrické vŕtačky Erba Elektrické vŕtačky EXTOL Elektrické vŕtačky Festa Elektrické vŕtačky Fieldmann Elektrické vŕtačky Graphite Elektrické vŕtačky Gude Elektrické vŕtačky Karcher Elektrické vŕtačky Makita Elektrické vŕtačky Metabo Elektrické vŕtačky Narex Elektrické vŕtačky Scheppach Elektrické vŕtačky Stanley Elektrické vŕtačky Verto Elektrické vŕtačky YATOProdukty podľa predajcu:
Elektrické vŕtačky Alza Elektrické vŕtačky Hej Elektrické vŕtačky Datart Elektrické vŕtačky MallSprievodca výberom
Elektrické vŕtačky sú už takou klasikou, na ktorú nedá dopustiť nejeden kutil. Využitie nachádzajú predovšetkým v dielňach. Ich tienistou stránkou je nutnosť pripojenia do elektrickej siete, takže ste pri ich používaní limitovaní dosahom zásuvky.
Kde nájde využitie?
Elektrické vŕtačky bývajú nedeliteľnou súčasťou dielní. Uplatnenie nachádzajú pri vŕtaní do dreva, plastu, kovu alebo ďalších stavebných hmôt. Obrovskou výhodou je fakt, že vás nelimituje dobou prevádzky, keďže je napájaná zo siete - zároveň nedochádza k poklesu výkonu, ako je tomu zvykom u akumulátorových vŕtačiek, ktorých sila klesá s úbytkom batérie.
Akú elektrickú vŕtačku vybrať?
Elektrickú vŕtačky by ste mali vyberať v závislosti na druhú práce, ku ktorej ju budete používať. Pokiaľ hľadáte vŕtačku pre ľahšie činnosti (vŕtanie do dreva alebo kovu), tak vám postačí vŕtačka bez príklepu. Pokiaľ viete, že budete vŕtať do betónu alebo do muriva, tak sa porozhliadnite po elektrickej vŕtačke s príklepom. U príklepových vŕtačiek je možnosť vypnutia príklepu, čo z nich robí skvelých univerzálnych pomocníkov.
Vŕtačky jednorýchlostné a drojrýchlostné
Pokiaľ riešite dilemu, či potrebujete vŕtačku jednorýchlostnú, alebo či využijete dvojrýchlostný model, poradíme vám rozhodovať sa opäť podľa jej využitia. Na ľahšie práce sú vhodné jednorýchlostné elektrické vŕtačky, ktoré sú nielen lacnejšie, ale aj ľahšie a tým pádom pohodlnejšie pri práci. Ponúkajú rýchlosť otáčok 0-3000/min. Dvojrýchlostné vŕtačky sú rozšírenejšie a to aj za cenu toho, že sú väčšie a ťažšie. Ponúkajú rýchlosť otáčok 0-1000/min na prvom rýchlostnom stupni a 0-3000/min na druhom rýchlostnom stupni.
Ako sa vŕtačky líšia podľa upínacieho skľučovadla?
Natrafiť môžete na dvojitý typ:
- skľučovadlo na kľučku
- rýchloupínacie skľučovadlo
Skľučovadlo na kľučku je spravidla súčasťou starších a cenovo lacnejších elektrických vŕtačiek. Nevýhodou je riziko straty kľučky a taktiež náročnejšia výmena vrtáku. Modernejšou variantou sú rýchloupínacie skľučovadlá, kde sa vrták vymení pootočením koncovej časti - nemusíte mať po ruke kľučku a všetko je veľmi rýchle.